Elektrikli ve Dizel Forkliftlerin Avantajları

Mete Lift Haberler

Elektrikli Forkliftler

Elektrikli Forklift Avantajları

Daha sessiz ve havaya herhangi bir zararlı emisyonlar bırakmayarak çalışan ve çevre dostu olarak kabul edilen elektrikli forkliftler; işçilere doğrudan gürültü ve dumana maruz kalmadan daha sağlıklı bir şekilde çalışma olanağı sunmaktadır.

Kapalı alanlar için tercih edilen elektrikli forkliftler daha küçük ve dar alanlarda daha kolay manevra özelliğine sahiptir.

Son derece güvenilir, dayanıklı ve ekonomik olmaları tercih sebebidir.  Uzun süre rahatça kullanabileceğiniz şekilde sağlam ve yüksek depolama kapasitesine sahiptir. Markaya göre çeşitlilik gösteren çalışma saatleri boyunca yüksek düzey de emniyetli, fonksiyonel ve konforlu işletim sağlar. Ayrıca daha az bakım gerektirir ve az arıza oluşur bu yüzden de uzun ömürlüdür.

Elektrikli Forklift Dezavantajları

Etkileyici avantajları ile elektrikli forkliftlerin herhangi bir zaafları olduğunu hayal etmek zor. Ama birkaç dezavantajı vardır ve hepsi de pil ile ilgilidir.

Öncelikle pil tamamen şarj olmalıdır ve bu süre boyunca operatör beklemek zorundadır. Ve tahmin edebileceğiniz üzere şarj süresi uzun sürmektedir, diğer yandan özel bir şarj alanı olmak zorundadır. Ayrıca uzun çalışma saatleri ve dış mekân için en iyi seçenek değildir.

Dizel Forkliftler

Dizel Forklift Avantajları

Dış mekânlar için ideal olan dizel forkliftler ıslak veya nemli havalarda tam kapasiteyle çalışmaktadır. Daha geleneksel ve ucuz olmakla beraber (şarj olma süresi beklemeden) günün her saatin de deposuna rahatça yakıt eklenebilir ve böylece 24 saat çalışması ile verimin düşmemesi sağlanır.

İstediğiniz yere rahatça park edebilirsiniz. Verimlilik ve performansı yüksektir. Hızlı kaldırma-indirme ve hızlı hareket etme kabiliyetine sahiptir.

Dizel Forklift Dezavantajları

İnsan sağlığına zararlı emisyonlar üretir ve havalandırma zorunluluğu vardır. Karbonmonoksit ve hidrokarbon oluşturduğu için ortamı çok iyi havalandırmak gerekir. Gürültü ve dumanı işçilere zarar vermektedir. Daha büyük ve hantaldırlar.

Forklift kiralama adımından önce ikisi arasında karar verirken göz önünde bulundurmanız gereken ana husus, kapalı alan mı yoksa açık alan için mi kullanacağınızdır. Bu hangi ürünü tercih edeceğiniz noktasında ki en kritik sorudur.

 

Elektrikli ve Dizel forklift çeşitleri hakkında bilgi almak için, forklift çeşitleri ve görevleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

1 comment

  1. […] Elektrikli ve fosil yakıtlı forkliftlerin avantajları ve işletmenin ihtiyaçları dikkate alınarak seçim yapılması büyük önem taşımaktadır. […]

    Cevapla

Yorum Yapın